معبد آناهیتا متعلق به آناهیتا، الهه پاکی و محلی برای نیایش آب در شهر کنگاور قرار دارد.در مورد کارکرد معبد آناهیتا، نظرهای متفاوتی دارد به‌طوریکه عده ای از نویسندگان این بنا را معبدی برای الهه آناهیتا دانسته‌اند و بعضی، آن را کاخی ناتمام برای خسرو پرویز معرفی کرده‌اند. عده ای نیز زمان ساخت آن را به اواخر قرن سوم و آغاز قرن دوم قبل از میلاد و عده دیگر آن را به قرن اول قبل از میلاد نسبت می دهند.

معبد آناهیتا

معبد آناهیتا دومین بنای سنگی ایران پس از تخت جمشید است که مورد توجه بازدید گردشگران داخلی و خارجی و باستان شناسان قرار می‌گیرد. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انتخاب راهکار مناسب

Ultimate Browsers Supportشرایط هر سازمان یک شرایط خاص و منحصر به فرد است. مجموعه جامع ما شامل نرم افزارهای مختلفی می شود که نیاز هر شرکت یا سازمان را برطرف کند. مهم نیست که سازمان شما خصوصی است یا دولتی،‌برای رفع نیاز شما نرم افزار های مناسب در مجموعه ما وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی در انتخاب نرم افزار مناسب می توانید با متخصصان ما مشورت کنید.

 

نیازسنجی و مشاوره

Native RTL Supportکارشناسان بخش بازایابی و فروش ما آماده اند که در هر زمان و با توجه به شرایط و ضوابط سازمان شما اطلاعات لازم و ضروری را در جهت شروع همکاری را در اختیارتان قرار دهند. در این مرحله با کمک کارشناسان ما مشکلات موجود در سازمان شما شناسایی شده و بر اساس آن مشکلات راه حل مناسب به شما ارائه خواهد شد. در صورت درخواست شما می توانیم در محل سازمان شما دموی نرم افزار خود را ارائه کنیم.

 

Go to top